Montáž asfaltového šindlu

Strecha je jednou z najdôležitejších častí domu, pričom nedotvára len celkový estetický dojem, ale významne ovplyvňuje kvalitu bývania. Jej dôležitým prvkom je strešná krytina. Medzi strešné krytiny overené dlhoročnou praxou s vyhovujúcimi fyzikálnymi a mechanickými vlastnosťami patria strešné asfaltové šindle.

Fotogaléria

Výhody a nevýhody asfaltových šindlov

Kanadské asfaltové šindle sú vhodným riešením do polárnych ľadových až tropicky horúcich, vlhkých či veterných oblastí (obr. 1, 2, 3). Sklená rohož, ktorá je nosnou vložkou šindľov, je stabilná a odolná proti teplotným výkyvom. Ochrana povrchu šindľa je zabezpečená granulovým posypom. Šindle sú odolné proti krupobitiu, silnému vetru, a to až do rýchlosti 220 km/h, návalom snehu a ľadu, vysokým teplotám vzduchu (púštne horúčavy) a vysokým účinkom UV žiarenia. Majú dobré zvukovoizolačné vlastnosti. Pri daždi a krupobití absorbujú značnú časť hluku. Zároveň asfalt vzdoruje machom a lišajníkom.

Nízka váha asfaltovej krytiny urýchľuje pokládku a jej tvárnosť umožní starostlivo pokryť aj citlivé miesta okolo vikierov a komínov. Asfaltové šindle sa preto hodia na veľmi členité strechy aj na rekonštrukcie striech so slabším krovom. Kvalitné šindle odolajú vetru o sile až 220 km/h a nezničia ich ani nápory snehu a vytrvalé lejaky. Ich životnosť sa pohybuje medzi 25 až 50 rokmi, záleží na ich kvalite aj na prevedení pokládky. Pretože sa na trhu stretnete s rozličnými produktmi, vždy sa pozerajte na garantovanú záručnú lehotu. Bez tej radšej nekupujte nič. 

Máte akékoľvek otázky? Radi Vám pomôžeme.