Montáž plechových krytín

Plechová strešná krytina patrí medzi najobľúbenejšie materiály na pokrytie strechy. Spája v sebe hneď niekoľko výhod: atraktívnu cenu, výbornú odolnosť, dlhú životnosť a nenáročnú montáž. Ak by ste však potrebovali poradiť, ako na pokládku plechovej strešnej krytiny, máme pre vás niekoľko tipov.

Montáž pálenej krytiny

Pozrime sa bližšie na porovnanie keramických a betónových škridiel, ktoré volíme, ak chceme objekt zastrešiť ťažšou strešnou krytinou, pričom ich výrobcovia sa zhodujú na rovnakých výhodách: jednak je to ich ekologickosť a výroba na báze prírodných materiálov, dlhá trvanlivosť, skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, pevnosť, odolnosť voči poveternostným vplyvom, výhodná cena a tiež jednoduchá realizácia. V čom sa teda líšia a ktorá v konečnom dôsledku vyhráva? Rozhodnutie je na Vás.

Montáž asfaltového šindlu

Šindle sú najstarším strešným materiálom na svete. Používali sa už v období antiky a veľmi populárne boli v čase Keltov, Rimanov a v stredoveku. Najstaršie šindle boli vyrobené z kameňa a neskôr ich nahradili šindle z kôry stromu a dreva. V 18. storočí, v dôsledku vysokého dopytu po dreve na výstavbu lodí, bolo treba hľadať nové strešné materiály a do popredia sa dostala krytina z prírodného kameňa a strešné škridly. Šindle zaznamenávajú svoj opätovný rozmach v priebehu 19. storočia, keď sa na ich výrobu začína používať nový prírodný materiál - asfalt.

Zhotovenie krovu

VÄZNÍKOVÉ KROVY - RÝCHLO A PRESNE

Priehradové väzníky sú novodobou alternatívou už k tradičným krovom. Tvarové možnosti väzníkových krovov sú ich veľkou výhodou ale taktiež ľahká a rýchla montáž im dáva veľký priestor na ich uplatnenie.

KLASICKÉ KROVY - TRADÍCIA A TRVÁCNOSŤ

Klasické krovy sú stáročiami osvedčenými typmi strešných konštrukcií. Tieto konštrukcie sa vždy využívali na stavbu aj v tých najzložitejších tvaroch striech a aj v ťažko dostupných miestach.

Montáž odkvapového systému

Dôležitým faktorom pri výbere odkvapového systému je prítomnosť predlakovanej ocele. To znamená, že na pôvodný materiál (zvitok) sú dopredu nanesené všetky ochranné prvky ešte skôr ako začne samotné tvarovanie. Vďaka tomu sa dosiahne rovnomerné rozloženie tohto ochranného prvku aj na ťažko dostupné miesto ako sa aj zvýši životnosť samotného odkvapového systému.

Podstatnou výhodou takýchto odkvapových systémov je ich rýchla a jednoduchá montáž. Vďaka upínaciemu patentu je možné väčšinu prvkov montovať bez nutnosti použitia špeciálneho náradia, či odborného zásahu. 

Montáž strešných okien

Vďaka strešným oknám a svetlíkom zaistíte optimálne presvetlenie celej hĺbky miestnosti, pretože prináša 2x viac svetla ako okno fasádne. Svetlovody predstavujú najjednoduchší spôsob presvetlenia chodieb a ďalších priestorov zvnútra budov. Komínový efekt umožňuje rýchlu a efektívnu ventiláciu a zaistí optimálne vnútorné podmienky pre väčšinu roku. Systém vonkajšieho tienenia podporený prirodzenou ventiláciou s nočným chladením zaistí optimálnu teplotu interiéru aj bez prídavného chladenia. Každé strešné okno má pozitívnu energetickú bilanciu. Pri zapustenej montáži strešného okna dosiahnete ešte lepšie zateplenie napojenia okna na strešný plášť.

Výroba klampiarskych doplnkov na mieru

Vzhľadom na širokospektrálnosť klampiarskej výroby zameriavame svoju pozornosť na výrobu kvalitných klampiarskych prvkov najrôznejších druhov a tvarov. Výrobu realizujeme prostredníctvom segmentovanej hydraulickej CNC ohýbačky, ktorá predstavuje perfektnú súhru rýchlosti, presnosti a bezproblémovosti, či už pri programovaní, alebo samotnom ohýbaní. 

Montáž sendvičových panelov

Sendvičové panely v súčasných výstavbách predstavujú moderný trend. Strešné a stenové sendvičové panely sa používajú ako krycí materiál a izolant. Vďaka nim oplášťujeme strechy i steny bez rizika toho, aby dochádzalo k tepelnému mostu.

*Tepelné mosty sú miesta, v ktorých dochádza k zvýšenému tepelnému toku, čo v praxi znamená, že nimi uniká tepelná energia.

Zo strany interiéru majú v porovnaní s okolitou konštrukciou studenší povrch a, naopak, zo strany exteriéru majú v porovnaní s ostatnými konštrukciami teplejší povrch. Tento jav možno dobre pozorovať pri nasnímaní stavby termokamerou.

Demotáž a likvidácia azbestu

Venujeme sa demontáži a likvidácií azbestu podľa platných právnych predpisov. Ponúkame Vám profesionálne služby odstraňovania zdraviu nebezpečného azbestu a jeho ekologickú likvidá​ciu.

Azbest bol vďaka svojej nízkej tepelnej vodivosti, nehorľavosti, pevnosti a ohybnosti bežnou súčasťou mnohých stavebných materiálov, svoje uplatnenie mal aj pri výrobe kanalizačných potrubí. V súčasnosti sa stavebné materiály obsahujúce azbest zaraďujú medzi nebezpečný odpad a vyžadujú si odbornú demontáž.